KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733201
nr 1473 3201
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogsfåglar. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:19:24
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant